Yalnızlık;

YALNIZLIK;

Yol 52 mil.. Hava orta şiddette sancak orsadan geliyor.. Böyle orsalarda benim cenova çalışmıyor.. Ana yelkeni tam açtım, hafifte motor. Harika bir karışım oldu.. 6,5 nottan aşşağı düşmüyorum.

Limnos’tan uzaklaşırken bu adayı iyice gezemediğime üzülüyorum..

Motorsiklet kiralamak istedim… Fakat kiralayacak hiç bir yer bulamadım.. Yürüyerek kasabanın dışarısına kadar gezdim… Sokaklarını gezdim… Ancak bu kadarını yapabildim..

Hedefim Limenaria… Thasos adasının güneyinde bir yerleşim yeri ..

Dün otoplotun kitapçığını iyice karıştırdım… Restlemek lazım gibi birşeyler diyor… Denedim.. Bugün yolda motorla giderken uzun bir süre doğru gitti.. Sonra tekrar sorun çıkarmaya başladı.. Yelkenle giderken çalışmıyor… Bir de rüzgar arkadan gelirse çalışmıyor.. Çalışırsa şaşarım..

Uzun yolculuklara alışmaya başladım… Elli, altmış miller normal geliyor.. Yalnız olduğum için, yolda biraz yeme içme sıkıntısı çekiyorum, o kadar..

Yalnızlık neden bana iyi geliyor..? Yalnızken ortaya çıkan cesaretim, maceracı ruhum, yaratıcılığım, yanımda birileri varken yok oluveriyor.. Yalnızken devleşen ben, kalabalıklar içinde bir çocuk kadar etkisizim.. Yalnızlıktan besleniyorum… Yalnızlık beni çoğaltıyor.. Sıkılmıyorum..

Uzun yolda bazen canım kahve istiyor.. Filitreli kahve.. Ama yolda çok zor..

Bu sene kahveye düşkünlüğüm arttı.. Kahve çayın yerini aldı..

Teknede kahve olayına iyice taktım.. Kahve öğütücü aldım.. Tekneye kahve çekirdeği stokladım.. Frenç pres aldım… En derin inceliklerine kadar uyguluyorum..

Tek zevkim bu zaten..

Öğleden sonra Limenaria limanına girdim. Liman tam düzene kavuşmamış. Çalışmalar var.. Derinlik tehlikeli.. Orta yerinde bir sığlık var.. Tam oturmalık.. Ben de oturdum.. Ama hemen geri tornistanla kolay kurtuldum..

Nereye yanaşacağım belli değil. Karşıda iri yarı birkaç balıkçı teknesi var.. Orası olabilir deyip, burundan yanaştım.. Tek başına, yardımsız.. Kıçtan demir at. Burnu ayarla, karaya atla , halatı bağla.. Bu kadar basit..

Perişanım..

Sonraki Bölüm

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Comments (2)

  1. enes 17/04/2020
  2. cemoz 17/04/2020

Yorum Yapın