Nothing;

13. GÜN

“NOTHING”

Sabah yorgun kalktım..

Lumbozlardan baktığımda dışarısını göremedim.. “Ne oluyor ?” dedim.. Tekneden çıktım ki yanımda 3 katlı bir bina var.. Gece yanıma büyük bir Azimut motor yat yanaşmış..

Sahibi selam verdi.. Konuşkan biri … Bulgaristan’lı imiş.. Ailece geziyorlar ve ailece kilolular.. İstanbul’u çok iyi biliyor.. Alışık olmadığım bir tarzda konuşuyor..

Bana “Teknenden memnun musun?” Dedi. “Evet .” dedim. (Yalan söyledim.! Ağzımdan kaçtı..!) İnanmadı. “Ben bundan bile memnun değilim.” dedi. Siyah gözlükleri var.. Yüzünün ancak yarısını görüyorum..

“Ne iş yapıyorsun?” dedim. Hafif sırıttı.. “Nothing” dedi.

Yarım saat sonra çekip gittiler…

Kafamda bu sorular kaldı;

Nasıl bir meslek ki bu 55 lik Azimut motor yatı beğenmiyor.. ?

Bu yaştan sonra “Nothingçi” olsam, 55 feet bir Hallberg Rassy’im olur mu acaba..? Diye düşündüm..

***

Bugün hep yağmur yağdı.. Üzerimde dünkü motosiklet gezisinin yorgunluğu var.. Balıkçılar gelip teknemin yerini değiştirmemi istediler..

“Yanlızım, yorgunum.. Bakın çaresine..” Dedim.

“Tamam” dediler.

Beni birkaç metre sağa aldılar.. Daha sonra da bir kaç kez daha yer değişiklikleri yaptılar… Hiç ellemedim…

Kendileri bilir, beni igilendirmez…

***

Limenaria’yı Myrina’dan sonra pek beğenmedim.. Arada bayağı bir kalite farkı var.. Limenaria daha yeni bir yerleşim yeri.. Tarihi yapılar yok.. Bizim sahil kasabalarında ki yapılanmalara benziyor..

Etrafı çam ormanı.. Fırsat buldukça ormanda yürüyüşe çıkıyorum.. Bu akşam yürürken ormanın bir yerinde o kadar çok bülbül( öyle sanıyorum) sesi vardı ki, “Burada senfoni orkestrası kurmuşlar.” dedim.. Oturup biraz dinledim… Hiç birisi ritim ölçüsünü bozmuyor.. Hiç birisi yanlış nota basmıyor…. Harika….

***

Bu satırları yazarken dışarıda müthiş bir yağmur var.. Vakit gece yarısı… Bilgisayar da Julide Özçelik’in “Bu gün neden gelmedin” şarkısı… Yer Limenaria…

Ve ben bu saaten sonra kahve yaptım…. Öyle güzel bir zaman ki.. Şarkı sözü yazasım geldi;

Bu kahve hiç bitmesin…

Bu şarkı hiç bitmesin…

Bu yağmur hiç dinmesin…

Bu gece hiç bitmesin..

Üstelik yarın yola çıkacağım.. Adanın kuzeyine…

Sonraki Bölüm

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Yorum Yapın