Geberiyorum;

20. GÜN

GEBERİYORUM.”

Bugün Diaporoz’da ikinci günüm.. Hava bahar havası.. Kahvaltıyı havuzlukta yaptım.. Keyfime diyecek yok…

Ama üzerimde bir halsizlik var.. Kollarım kalkmıyor.. Dünkü yorgunluğun acısı bugün mü çıkıyor..?

Öğlene doğru tekneyle çevredeki koyları keşfe çıktım.. Dönüp bir koya demir atıncaya kadar zor dayandım.. Ne diye dolaştım ki.. Yorgunluktan ölüyorum… Çare yok bugün yatıcam..

Havuzlukta patates çuvalı gibi oturuyorum.. Tekne demirde dönünce güneşte kalıyorum, ama gölgeye gitmeye üşeniyorum.. Öyle bön bön etrafa bakıyorum..

Ah! diyorum şimdi bir kahve olsa da içsem.. Ama kim yapacak… Ben mi? Çok zor… Canımın istediği her şey kolumun menzil mesafesi içinde olsun istiyorum..

Aşırı tembelik… Yol yok, temizlik yok, yüzmek yok..

Sık sık Ahmet Aslan’ın “Geberiyorum” şarkısını dinliyorum.. Zaten şarkı bilgisayarın tekrar modunda.. O kadar çok dinledim ki, gerçekten gebericem….

Bu şarkı da bana Cenk Gürsel’den kaldı… Bir akşam onun “Gece Tayfası” radyo programını dinlerken çalmıştı.. Çok beğenmiştim.. Bilgisayara kaydetmiştim..

Her şey bugün bana saçma geliyor.. Gözümde herşey anlamını yitirmiş durumda… Hayatta saçma olmayan hiç bir şey yok… Hayatın kendisi saçmalık.. Ölüm bile…Hayata gelişimiz bile saçma bir sebeple başlıyor…….

Yalnız olduğumdan mıdır nedir bol bol kitap okuyorum.. Öyle çok ciddi şeyler değil.. Günün popüler kitapları… Şu aralar Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi serisini okudum..

Fakat kitap okumakla ilgili tuhaf düşüncelerim var… Kitabın insanı aptallaştırdığını düşünüyorum…. Çünkü bende öyle oluyor.. Senede 30 un üstünde kitap okuyorum, hayatında hiç kitap okumamış birinin karşısında söyleyecek söz bulamıyorum…

Hayatında tek kitap okumamış bir yakınım var… Oturduğumuz zaman bana iki saat akıl veriyor… Hatta hiç tekneye binmemiş ve “ Dalga gelirse, teknenin başını dalgaya kır.” diyor. Ben söyleyecek söz bulamıyorum.. Bütün bunlar kitaplar yüzünden.. Ben biliyorum… Terkedicem bu alışkanlığımı… Ama zor.. Yalnızlığımı paylaştığım tek şey onlar..

Şurada birkaç gün kalsam ne iyi olur… Yüzerim… Karaya çıkar gezerim…

Hem belki yarın iyi olurum, bir şeyim kalmaz..

Sonraki Bölüm

Okuduğunuz İçin Teşekkürler

Comments (2)

  1. enes 08/05/2020
    • cemoz 11/05/2020

Yorum Yapın